Подкаст «Культіматік» – простір де культура зустрічається зі свободою, а мистецтво стає голосом громади. Ми – не просто розмови про творчість, а платформа, яка об’єднує митців, підтримує ідеї, що змінюють світ, та допомагає відчути силу спільності.

Кожен епізод – це глибокий діалог із тими, хто творить сучасну Одесу. Ми говоримо про натхнення, виклики митців і те, як культура допомагає громадам долати складні часи.

Нам важливі демократичні цінності, свобода слова, толерантність і відкритість – основи європейської спільноти.

Ініціатива реалізується ГО Центр розвитку сучасної культури за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та агенції «Хліб для світу» в рамках спільної ініціативи «Лабораторія стійкості». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» чи агенції «Хліб для світу».

Підписуйтесь і ставайте частиною нашої спільноти – разом ми будуємо майбутнє, сповнене мистецтва та свободи!

У цьому випуску Культіматік говоримо з Lesiapik – художницею та ілюстраторкою, стендап-любителькою та людиною, яка не боїться жити щиро, навіть коли життя кидає виклики. Про базари як натхнення, про 2D-art, про сміх, що допомагає триматися, і про те, як мистецтво дає силу, коли сили майже немає.
У цьому випуску Культіматік говоримо з Анною – співзасновницею Громадської організації "Обійми мене", мисткинею, яка разом із сестрою Альоною створила простір, де мистецтво стає терапією. Через малювання, перегляд кіно та творчі практики вони допомагають людям розкрити себе, знайти натхнення та підтримку у складні часи. Анна – людина, яка не зупиняється на досягнутому: вона вміє багато, а чого не вміє – тому навчиться. Вона переконана, що творчість доступна кожному, і не важливо, чи ти професійний художник, чи просто хочеш спробувати новий спосіб виразити свої емоції.
Цей випуск «Культіматік» стане справжнім одкровенням. Що таке сучасний театр? Як поєднати режисуру, акторське проживання, пластику й рефлексію над війною на сцені?
У цьому випуску ми говоримо зі Стасею Волошиною — режисеркою та засновницею театральної лабораторії "Воля".
Від акторського досвіду в державному театрі — до відкриття власного незалежного простору в час війни. Про навчання, вигорання, публіку, мюзикли, Шекспіра, і навіть про те, як сваритися вдома з актором-чоловіком — чесно, потужно і глибоко.
У цьому випуску Культіматік спілкуємося з Яною – художницею, яка має великий досвід роботи з європейськими проєктами та багато часу проводить у Лондоні. Її мистецтво поєднує глибокий культурний контекст, сучасні тенденції та індивідуальну творчу мову, що робить її роботи впізнаваними та значущими. Обговорюємо її творчий шлях, особливості співпраці з європейськими арт-інституціями, досвід життя та роботи в Лондоні, а також те, як сучасний український митець може знаходити своє місце у міжнародному мистецькому просторі.
Яке місце займає радіо у сучасному світі, де панує відео та стрімінг? У новому випуску Культіматік говоримо з багатогранним митцем — Андрієм Куцом. Радіоведучий, сценарист, дитячий письменник, ведучий свят, майстер гумору й святкового настрою — Андрій розкриває свою історію у щирій та надихаючій розмові. Ми обговорюємо, як створюється ефірна магія, що змушує слухача залишатися біля приймача, як сценарії стають основою для живих івентів, як дитячі казки впливають на світогляд, і як гумор може бути глибоким та терапевтичним.
У новому епізоді подкасту “Культіматік” ми спілкуємося з Лєрою Заблоцькою — акторкою, радіоведучою, відеомейкеркою та дослідницею почуттів і поведінки. Лєра поєднує акторське ремесло, сценічну інтуїцію та психологічну проникливість, щоб доторкнутися до найтонших струн нашого "я".​
У новому епізоді Культіматік — розмова з Олександрою Худинцевою, мисткинею й дослідницею, яка через фотографію заглиблюється в тему присутності, пам’яті та трансформації.​
У новому випуску Культіматік спілкуємося з Жанною Шараповою — письменницею, поетесою, музикантом та педагогинею. Її творчість — це щирі історії про війну, пам’ять, ніжність, втрати й любов. Жанна ділиться своїм баченням сили художнього тексту, впливу історій на суспільство та розповідає, як писати чесно . Ми говоримо про важливість мови, слова й культури як форми опору та зцілення.
У новому випуску «Культіматік» — Катерина Білетіна, одна з найвідоміших сучасних художниць України. Говоримо про: • Місце Одеси в її творчості — як місто впливає на художника? • Одеса — як точка опори, чи як постійний привид? • Чому у центрі її картин — українці, знайомі й незнайомі • Одеська художня школа: традиції, виклики, свобода. • Мистецтво, яке бачать і впізнають навіть ті, хто «не в темі» Катерина Білетіна — це художниця, яка створює сучасну візуальну мову української ідентичності. Її роботи — це не лише естетика, а й діалог із глядачем, суспільством і часом.